Professional Certified Coach

Program Hakkında Bilgi Program İçeriği

Professional Certified Coach Sertifika Programın Kapsamı

            Professional Certified Coach Programı profesyonel koçluk süreçlerini profesyonellik seviyesinde açıklayan ve Profesyonel Koçluk, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Aile Koçluğu, İlişki Koçluğu vb. koçluk süreçlerinin tüm metotlarını ve ilkelerini Neuro semantic yaklaşımlarını da devreye sokarak öğreten kapsamlı bir programdır.

            A’dan Z’ye bütün koçluk alanlarında ileri düzey koçluk tekniklerini kapsayan bir programdır. Program sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Professional Certified Coach sertifikası verilecektir.

Professional Certified Coach Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

•          Profesyonellik yöntemleri

•          Geliştirilebilir beceriler

•          Hedefleri yönlendirme

•          İletişimde uzmanlık

•          Duygu yönetimi

•          Motivasyon

•          Zaman kullanımı

•          ilerleme

•          executive kurumsallaşma

•          yaratıclık

•          ileri düzey koçluk tekniklerinin üzerinde çalışıp,

•          Uygulamalar yaparak öğreneceksiniz.

Professional Certified Coach Sertifika Programı Neler Kazandırır

•          Eğitimde öğrendiklerinizin değerlendirilip belgelendirilmesiyle uygulama kabiliyeti kazanabildiğiniz bir meslektir.

•          koçluk eğitimlerinin ileri düzey bilgi ve becerilerini öğreneceksiniz.

•          Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, ilişki koçluğu gibi farklı konularda koçluk yapabilirsiniz.

•          Kurum içi koçluk hizmetleri verebilirsiniz.

Professional Certified Coach Sertifika Programının Amacı

            Programın amacı; katılımcılara yeni kariyer edindirmektir. Bireysel ve kurumsal bu meslekte çalışmalar yapmaktır. Uygulaması kolay ve etkili teknikler öğrenmektir. Koçluk sürecini profesyonel seviyeye çıkarmak ve koçluk mesleğinde bir adım ileri gitmektir.

Professional Certified Coach Sertifika Programının Türü

            Bir tür koçluk sertifika programıdır.

Professional Certified Coach Sertifika Programının Süresi

            Program süresi 140 saattir. Sertifikasyon için 300 saat koçluk uygulaması gerekmektedir.

Professional Certified Coach Sertifika Programına Kimler Katılabilir

            Koçluk düzeyini yükseltmek isteyen, daha profesyonel olmak isteyen, en az 400 saat uygulama yapmış olan certified koçlar, uzmanlarımızca yeterli bunduğu takdirde programa katılabilir.

Professional Certified Coach Sertifika Programının Süreci

1.         Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

2.         Aşama: Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

3.         Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Master koçları ile karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır.

4.         Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Master koçlar ile birlikte yapılan uygulama seanslarıdır.

5.         Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Master koçlar tarafından programın değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

6.         Aşama: Uygulama aşamasıdır. Bu çalışmanın sertifika ön koşulu katılımcıların aldıkları eğitim sonrasında 300 saat koçluk uygulamasını belgelemeleridir.

7.         Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır. Bireysel çalışanlara vaka destek yardımı yapılır.

8.         Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. Koç mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

 

Bu egitim şu konularla ilgili olabilir :professional certified coach eğitimi - sertifikalı professional koçluk - professional coach -

Yorumlar